Czym czyścić balustrady nierdzewne

Stal nierdzewna w swojej strukturze zawiera chrom oraz nikiel, jeśli dodamy do tego molibden zwiększa się jej odporność na korozję. Dzięki temu balustrady te mogą być montowane w miejscach, gdzie są narażone na korozje.

Balustrady nierdzewne wykonane ze stali szlachetnej w zasadzie czyszczone są przez opady atmosferyczne, jednak aby zachowały atrakcyjny wygląd warto je regularnie myć — najlepiej przy pomocy ciepłej wody z mydłem lub słabym detergentem. Gdy balustrada jest już umyta, musimy wypłukać ją czystą wodą i wytrzeć. Dzięki cyklicznej konserwacji usuwamy z niego wszystkie zanieczyszczenia, które pozostawione mogą być powodem powstawania odbarwień, a nawet sprzyjać powstaniu rdzy.

Jeśli jednak powstaną już odbarwienia lub zabrudzania, to w zależności od ich pochodzenia, wykorzystujemy różne sposoby ich usunięcia. Najczęściej problemem są z odciski palców. Usuwamy je myjąc balustradę nierdzewną spirytusem lub rozpuszczalnikiem, a następnie spłukujemy zimną wodą i wycieramy. Tłuste plamy, z kolei ścieramy rozpuszczalnikiem organicznym, a następnie ciepłą wodą z detergentem i wycieramy do sucha.
Aby usunąć ślady rdzy, musimy najpierw nałożyć na powierzchnię warstwę kwasu szczawiowego, zetrzeć ją po ok. 20 minutach. Następnie umyć np. mydłem i wytrzeć do sucha.
Jeśli przez przypadek porysujemy balustradę, rysy usuniemy delikatnie szlifując włókniną, po czym zmywamy łagodnym preparatem szorującym i spłukujemy czystą wodą.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl