Schody Poznań

Jeśli w budynku nie ma windy, to pokonywanie pięter umożliwiają schody. Poznań to miasto, w którym bez trudu można wskazać obiekt ze schodami. Dawniej, nie tylko w Poznaniu, tylko w ten sposób można było przejść z jednej kondygnacji na drugą. Dopiero rozwój cywilizacji doprowadził do tego, że w wielopoziomowych budowlach zaczęto montować windy napędzane energią z zewnątrz, np. prądem z sieci.

Schody wykonuje się z różnych materiałów. Wybór konkretnego surowca zależy od preferencji inwestora (wykonawcy) albo wymagań architektonicznych. Coraz częściej spotyka się metalowe schody. Poznań również się na nie zdecydował.

Na taki wybór wpłynęło wiele czynników. Po pierwsze, łatwość wykonania. Stopnie mocuje się do ściany albo – poprzez stalowe wsporniki – do podłoża.

Po drugie, lekkość konstrukcji. To pozwala obejść wiele ograniczeń architektonicznych, zwłaszcza w starszych obiektach, których nośność może uniemożliwiać wykonanie schodów z cięższych materiałów (beton, kamień, żelbet, cegła).

Liczy się też estetyka. Produkowane przez firmę Baluspaw schody będą pasować do każdej elewacji. Producent oferuje je w trzech wariantach: czarnym (malowane proszkowo), błyszczącym (stal nierdzewna) i matowym (stal satynowa).

Celem zwiększenia walorów wizualnych warto wybrać metalowe schody z drewnianymi stopniami oraz balustradą (obecność tej ostatniej mogą wymusić przepisy). Takowe również są dostępne w ofercie Baluspaw.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl