Poręcze producent Poznań

Poręcz to montowany na ścianie element ułatwiający poruszanie się po schodach. Wraz z innymi częściami balustrady zwiększa bezpieczeństwo osób korzystających ze schodów, chroniąc przed upadkiem z wysokości.

Idealna poręcz powinna spełniać dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, powinna idealnie pasować do dłoni, zatem jej średnica nie powinna przekraczać 4-5 cm, a kształt (przekrój) – być zbliżony raczej do koła. Jednak wszystko zależy od gustu zamawiającego, który może zażyczyć sobie poręczy prostokątnych, kwadratowych czy trapezowych.

Po drugie, idealna poręcz nie powinna mieć ostrych krawędzi i pozostać gładka nawet po kilku latach użytkowania.

Materiał jest mniej istotny, choć należy uwzględnić, czy poręcz będzie montowana w obiekcie czy na zewnątrz. W pierwszym przypadku sprawdzą się pochwyty metalowe. W pomieszczeniach można bez obaw instalować pochwyty drewniane lub stalowe z drewnianymi wstawkami.

Wykonanie idealnej poręczy należy zlecić fachowemu zakładowi, np. firmie Baluspaw, producentowi poręczy z Poznania.

Na stronie przedsiębiorstwa możemy też obejrzeć niektóre wykonane przez nie poręcze. Dotychczasowe realizacje obejmują m.in. pochwyt drewniany połączony stalową tuleją oraz pochwyt z kształtownika zamkniętego o wymiarach 40 na 40 mm. Oba zamocowano przy pomocy podtrzymek.

Zdjęcia pozostałych dostępnych w ofercie poręczy producenta z Poznania znajdą Państwo na stronie internetowej.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl