Poręcze dla niepełnosprawnych Poznań

Użytkownikami obiektów publicznych są też osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. By niepełnosprawni mogli w miarę komfortowo pokonywać pochylnie i schody, należy wyposażyć je w balustrady o odpowiedniej wysokości. Przepisy wskazują, że należy zastosować obustronne balustrady z dwiema poręczami na wysokości 75 i 90 cm.

Jeśli chodzi o tworzywo, z jakiego mają być wyprodukowane balustrady i poręcze, tego prawo nie reguluje. Eksperci wskazują jednak, że najlepsze rozwiązanie to stalowe poręcze dla niepełnosprawnych. Poznań już zastosował się do tych rad.

We wszystkich budynkach użyteczności publicznej schody wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczono balustradami, które pozwalają na obustronne użytkowanie. Dodatkowo schody, których bieg ma szerokość większą niż cztery metry, wyposażono w balustradę pośrednią.

Ciągi komunikacyjne to niejedyne miejsca, w których montuje się poręcze dla niepełnosprawnych. Poznań zainstalował je także w prywatnych i publicznych toaletach. Stosowne uchwyty można spotkać w łazienkach w domach, urzędach, obiektach sportowych.

Tego typu elementy są także standardem w nowoczesnych pociągach. Ułatwiają osobom z defektami aparatu ruchu bezpieczne przesiadanie się z wózka na sedes i odwrotnie. Pozwalają też zminimalizować ryzyko upadku w razie gwałtownego hamowania i podczas ruszania pojazdu szynowego.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl