Barierka schodowa na schodach dwubiegowych – ozdoba czy konieczność

Nieduże domy, najczęściej mieszczące się w MDM-owych 75 metrach, przestrzeń wykorzystana w każdym centymetrze. Salony łączone z aneksami kuchennymi, mikro-łazienki i klatka schodowa, która być musi, pytanie tylko jak ma wyglądać.

Czy wykorzystać betonową konstrukcje, czy od razu drewnianą, a może szklaną. Ile domów, tyle pomysłów. Za zwyczaj jednak i tak wszystko rozbija się o budżet, jaki mamy do dyspozycji oraz projekt domu.

Jeśli architekt przewidział dwubiegowe schody (zakręcające w połowie) to niezbędna ze względów bezpieczeństwa jest barierka schodowa w górnej połowie. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń możemy zrezygnować z dolnej części balustrady, bądź zastąpić ją szkłem, ewentualnie wybrać rozwiązanie bardziej budżetowe – czyli między sufitem a stopniami rozciągnąć sznurek. Nie będzie przytłaczał jak zwykła barierka schodowa, a zapewni sporą dozę bezpieczeństwa.

Możliwości mamy bardzo dużo, pamiętajmy jednak aby barierki schodowe w naszych domach wiązały się stylem z resztą pomieszczeń.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl