Balustrady mocowane od czoła – co to znaczy

Eleganckie balustrady balkonowe są zwieńczeniem pacy nad całym budynkiem. Odpowiednio dopasowane do stylu staną się przysłowiową „wisienką na torcie”. Żeby jednak nie stały się źródłem problemów, należy się zastanowić, komu zlecić to zadanie i jaki sposób mocowania balustrad wybrać. Może się zdarzyć, że niefachowo zamontowana barierka będzie powodować przecieki, straty energetyczne, jak również znacząco pomniejszy powierzchnię balkonu.
Dlatego już na etapie projektowania budynku warto się zastanowić jaki rodzaj wybrać i jak będą mocowane balustrady.

Tradycyjnym sposobem montażu barierek jest przymocowanie ich na słupkach od góry płyty balkonowej. Nie jest to jednak sposób pozbawiony wad. W wyniku nawiercenia nawierzchni oraz naruszenia warstw izolacyjnych balkonu, może dochodzić do wnikania wody. Dlatego tak ważne jest aby ten rodzaj mocowania balustrady został wykonany z dużą dbałością o wykończenie. Dodatkowo przez to zmniejszamy powierzchnię użytkową balkonu.

Ostatnio coraz popularniejsze jest mocowanie balustrady od czoła płyty balkonowej. Takie rozwiązanie musi być zaplanowane podczas konstruowania balkonu, ponieważ aby wykorzystać tą metodę należy zabetonować specjalną szynę w czole płyty balkonowej. Taka szyna wypełniona jest styropianem oraz posiada łącznik, który oddziela płytę balkonową od ściany budynku, dzięki temu nie ma ryzyka przeciekania .

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl