Balustrady francuskie – Portfenetr

Balkon francuski lub balustrada francuska to rewelacyjny sposób, aby doświetlić pomieszczenia, obecnie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w budownictwie. Portfenetr to rodzaj bardzo wysokiego okna, które powinno być zabezpieczone z zewnątrz specjalną balustradą.

Balustrady francuskie umożliwią zastosowanie większego okna, dzięki czemu dostarczają do wnętrza więcej światła niż okna, które znajdują się mniej więcej 90-100 cm nad podłogą. Dzięki wkomponowaniu w bryłę budynku dodają jej lekkości i elegancji. Dodatkowo balustrada francuska często wykorzystywana jest jako element ozdobny elewacji. Ta forma balustrad nie jest jednak wynalazkiem naszych czasów, a była wykorzystywana już w barokowych pałacach i w paryskich kamienicach.

Portfenetr może być całkowicie lub częściowo otwierany. Okien, w których dolna część (do 0,9 m wys.) nie otwiera się, nie trzeba dodatkowo zabezpieczać balustradą francuską, pod warunkiem, że dolna szyba zrobiona jest z mocnego szkła np. klejonego. Portfenetry w całości otwierane, ze względów bezpieczeństwa, muszą posiadać zamontowaną od zewnątrz, mogącą wytrzymać duże obciążenia, balustradę.

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl