Balustrada balkonowa – na co zwrócić uwagę podczas kupna

Balustrady balkonowe przede wszystkim znacząco wpływają na nasze bezpieczeństwo jednak coraz częściej stają się też elementem ozdobnym naszych domów i mieszkań. Dzisiaj prawie w każdym domu i mieszkaniu są balkony. Kiedy stanie przed nami wybór balustrady do naszego balkonu to z pewnością zobaczymy jak duży wybór modeli jest dostępny na rynku.

Dlatego właśnie wybierając balustrady balkonowe musimy wziąć pod uwagę, styl i rozmiar budynku, ponieważ muszą one współgrać z balkonem, sposobem jego wykończenia oraz oknami. Zwracajmy uwagę czy wszystkie elementy są takie same pod względem materiałów z których są wykonane, kolorystyki i proporcji.
Nie bez znaczenia jest również kształt balkonu, inne balustrady wybierzemy dla balkonów zaokrąglonych, inne z kolei dla prostokątnych. Bardzo ważne jest również zachowanie odpowiednich proporcji, nie możemy wybrać zbyt niskiej balustrady, lub ze zbyt szeroko rozstawionymi szczeblami, bo stanie się niebezpieczna. Zbyt wysoka, będzie z kolei niewygodna.

Ważnym elementem balustrad balkonowych są materiały z jakiego zostały wykonane oraz odpowiednie dopasowanie go do stylu budynku. Wykorzystanie betonu, kutej stali czy kamienia nie do wszystkich rodzajów budynków pasują, może powodować, iż barierka wygląda ciężko. Takie rozwiązania świetnie nadają się do budynków zabytkowych. W budynkach nowoczesnych idealnie sprawdzą się balustrady balkonowe ze szkła, drewna lub metalu o lekkiej konstrukcji.

Gdy zastanawiamy się nad zakupem balustrad do nowo budowanego domu, warto poradzić się specjalisty.

KONTAKT Z NAMI

BALUSPAW M. Klawe M.Kokotkiewicz Sp. J.
ul. Św. Michała 24, 61-023 Poznań
NIP: 97 2120 4648
Telefony kontaktowe
+ 48 606 816 893 - + 48 604 987 482
tel. stacjonarny: +48 61 654 56 12
email: biuro@baluspaw.pl